2024. március hónapban 20% kedvezményt adunk a macska ivartalanítás teljes árából és 100% kedvezményt* az előzetes vizsgálat díjából
(*az akciós időszakban a műtétet megelőző napokon elvégzett előzetes fizikális vizsgálat alkalmával a vizsgálat díj felét kell csak kifizetni, amelyet az ivartalanítás alkalmával visszaadunk, levonva azt az akciós díjakból)
Felvilágosítás és időpont egyeztetés céljából kérjük, keressenek minket munkanapokon 9 és 19 óra között az oldal alján található telefonszámon!
Macska ivartalanítás akciós árak:
Kandúr macska >>> 14,000 Ft
Nőstény macska >>> 24,000 Ft + gallér vagy műtét utáni védőruha ára
Nőstény macska, ha pl. korai vemhesség miatt a méh eltávolítása is indokolt >>> 28,000 Ft + gallér / műtét utáni védőruha ára
Az ivartalanítási akció 2024. április 5-ig tart és egészséges macska előzetes időpontfoglalással történő ivartalanítására vonatkozik.
Mit tartalmaz és mit nem tartalmaz az ivartalanítási műtét ára?
A műtét utáni sebvédelem fontos része a mozgáskorlátozás és a gallér vagy a műtét utáni védőruha. (Ezek használatának mellőzéséből származó esetlegesen szükséges plusz gyógyszer és kezelési költség nincs benne a műtéti árban.) A védőgallér vagy a műtét utáni védőruha az állat méretéhez igazodik, nőstény macska esetén valamelyik védőeszköz használata feltétlenül javasolt. A védőgallér vagy a műtét utáni védőruha, esetleges kiegészítő vizsgálatok (vérvétel, UH vizsgálat, rtg vizsgálat) árát nem tartalmazza a fenti kedvezményes ár, de minden más (munkadíj, altatószerek, antibiotikum injekció, műtét közbeni és otthonra adott fájdalomcsillapító gyógyszer, varratszedés) költséget tartalmaz a fenti kedvezményes ár!
Amennyiben a műtét előtti fizikális vizsgálat során olyan elváltozást, betegséget vagy annak gyanúját állapítjuk meg, amely hátrányosan befolyásolhatja a műtéti altatás biztonságát, úgy a műtétet elhalasztjuk és a további vizsgálati lehetőségekről konzultálunk Önnel.
A műtétek tervezhetősége érdekében kérjük, időben egyeztessenek időpontot, hogy minden jelentkezőnek tudjunk helyet biztosítani ebben az időszakban.
Mit érdemes tudni ivartalanítás előtt?
Amennyiben a cicának nincs ismert betegsége, hányással-hasmenéssel járó problémája, indokolatlan fogyása, túlzott folyadék fogyasztása az elmúlt időszakban és nincs más, a szokásostól eltérő egészségügyi tünete sem, akkor a műtét előtti vizsgálatot a műtét napján, a műtét előtt végezzük el.
Kijáró macskák ivartalanítását javasolt 4-5 hónapos korban elvégezni, a nem kívánt vemhesülés megelőzése érdekében.
Műtét előtt a cicáknak koplalniuk kell, hogy a műtét vagy az ébredezés során nehogy hányás és félrenyelés történjen. Kandúroknak ezért üres gyomorral, kb. 4 órás koplalást követően kell érkezniük a megbeszélt időpontra. Nőstény macskáknál a műtét minél kisebb seben keresztül történő elvégzését segíti elő (“kulcslyuk technika”), ha a belek is üresek, ezért nőstény macskáknál kb. 12 órás koplalást kérünk.
A koplalás nem vonatkozik a vízivásra, azt csak közvetlenül a műtét előtt 1-2 órával érdemes elvenni a cicától.
Bizonyára sokszor hallotta már, hogy az ivartalanításnak rengeteg előnye van. Az ivartalanított kandúrok kevésbé agresszívek, megbízhatóbbak és kisebb territóriumra van szükségük, ami kijárós macskáknál csökkenti a balesetek és verekedések előfordulásának esélyét, benti cicáknál nyugodtabb életet biztosít. A nőstény macskák nem tüzelnek többet, a kandúrok pedig felhagynak az igen kellemetlen jelöléssel. Az ivartalanított macskák élettartama átlagban magasabb, mint nem ivartalanított társaiké. Nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak. Nem utolsó sorban pedig megakadályozza a szaporodást.
Mire ügyeljen a műtétet követően?
Macskáját a műtét napján, ébredést követően délután haza is viheti. Otthon gondoskodjon arról, hogy egy nyugodt és meleg kuckó fogadja, amiben zavartalanul ébredezhet tovább és pihenhet.
Fektesse kedvencét egy takaróra vagy az ágyába a földre, de semmi esetre se fektesse a kanapéra vagy székre, mert az ébredést követően pár óráig még könnyen leeshet arról. Nőstény macskák a hosszabb műtéti idő okozta komplikációk kivédése érdekében minden esetben infúziót kapnak a műtét során. Miután hazaérnek, a macska mellső lábán lévő, az intravénás kanül helyén lévő szorítókötést el kell távolítani, nehogy elszorítsa a végtag vérkeringését. Az operáció után fájdalomcsillapító injekciót és antibiotikum injekciót is kap kedvence, otthonra pedig adunk fájdalomcsillapító cseppeket, amit másnaptól kell adni a cicának. A túlzott mozgástól, magasról ugrálástól óvni kell a macskát, hogy a műtéti seb szépen gyógyuljon. Nőstény macskáknál, varrott seb esetén a varratszedés 10-14 nap múlva esedékes, ragasztott seb esetében nincs varratszedés. Kandúroknál nincs kiszedendő varrat.
Etetés a cica ivartalanítása után:
Ne változtassa meg hirtelen az etetés módját, hanem csak adjon kicsivel kevesebb eledelt macskájának. Ha pár hetet vagy hónapot követően azt látja, hogy macskája hízni kezd, akkor túl nagy az adag. Segíthet, ha áttérnek csökkentett kalóriatartalmú eledelre.
Kandúrok esetében nagyon fontos, hogy fokozatosan áttérjenek speciálisan ivartalanított macskáknak való eledelre, amelyek összetétele az ivartalanított cicák szükségleteihez igazodik és segít megelőzni a húgyhólyagban kialakuló kőképződést (létezik növendék macskáknak és felnőtt macskáknak való, száraz és konzerv/tasakos változat is).
Műtétet megelőző vizsgálatok, konzultáció:
Amennyiben bővebb személyes konzultációra vagy a műtétet megelőző kiegészítő vizsgálatokra (vérvizsgálat, ultrahang vizsgálat) is szeretne alkalmat biztosítani, kérjük jelezze ezt kollégánknak a telefonos időpont egyeztetéskor és ebben az esetben a műtétet megelőző napokban külön időpontot biztosítunk a vizsgálatok/konzultáció céljából.
Bármilyen egyéb kérdése lenne, keressen minket bizalommal.
Telefonszám: +36 30 419 24 22